• Opakowanie zbiorcze: 1 szt.
  • Waga: 3.8kg
  • VAT: 23%
  • Nr Techrol: OL00-025
  • Kod EAN: 6090000180264
O producencie

O producencie

Marka LOTOS jest powszechnie znana na rynku petrochemicznym w Polsce i Europie.
Oferuje pełną gamę olejów motoryzacyjnych i przemysłowych ze szczególnym podkreśleniem rolnictwa jako głównego odbiorcę tych produktów.

Rafineria w Gdańsku rozpoczęła, historię swoją i całej grupy LOTOS, w 1971 roku. Najpierw pod nazwą Rafineria Nafty Gdańsk, później Rafineria Gdańska SA., a od 2003 roku występuje już jako Grupa Lotos skupiająca wiele spółek zależnych.

Jedną z nich jest LOTOS OIL z siedzibą w Gdańsku, która to firma produkuje i dystrybuuje środki smarne: oleje samochodowe, przemysłowe i smary, oleje bazowe, a także kosmetyki i chemię samochodową.
Opis produktu

Opis produktu

Lotos Diesel 15W-40 wysokiej jakości olej silnikowy klasy HPDO (High Perfrmance Diesel Oil) przeznaczony do stosowania w wysokoprężnych silnikach samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz autobusów.
Klasa jakości API CG-4/SJ,
Klasa lepkości SAE 15W-40.

Kategoria SJ została przyjęta w 1996 roku w celu określenia olejów silnikowych wprowadzonych po raz pierwszy w 1997 roku. Oleje silnikowe tej klasy są przeznaczone do stosowania w typowych silnikach benzynowych współczesnych i starszych, w samochodach osobowych, SUV-ach, vanach, i lekkich samochodach ciężarowych, eksploatowanych zgodnie z procedurami obsługowymi zalecanymi przez producentów.
Oleje silnikowe spełniające wymagania API SJ zostały przetestowane według procedur American Chemistry Council (ACC) zgodnie z kodeksem kwalifikacji produktów (Product Approval Code of Practice) i mogą być stosowane w opaciu o wskazówki dotyczące wymiany oleju (API Base Oil Interchange) i wytyczne dotyczące lepkości (Viscosity Grade E

Dane techniczne

Dane techniczne

Producent: Lotos
POLECANE